מאמרים

דף הביתמאמריםקורס ניהול צי רכב בכיר C.F.M

קורס ניהול צי רכב בכיר C.F.M

עסקים רבים, בכל תחומי הפעילות, מתבססים באופן שוטף על צי של כלי רכב, שעשוי להיות רחב בהחלט. עם כל הכבוד לרכבים שמרכיבים את הצי ולכוח האדם שנמצא מאחורי ההגה, התנהלות נכונה תתקיים רק כאשר יש קצין ניהול צי רכב שחולש על המלאכה. קצין הניהול הזה חייב להיות בוגר קורס מקצועי בתחום, קורס אליו נתייחס במאמר הנוכחי.

 קורס ניהול צי רכב בכיר - תכנית הלימודים


אפשר למצוא גרסאות שונות של קורסים לניהול צי רכב, כך שאי אפשר לתת תשובה חד משמעית בכל הנוגע לתכני הלימוד ולמשכי הקורסים: קורס ממוצע בתחום, עם זאת, אורך כ-120 שעות, המתפרסות על פני מספר חודשים. תוכנית הלימודים בקורסים האלה היא מקיפה וכוללת בתוכה נושאים דוגמת בקרה ניהולית, דיני רישוי ותעבורה, הפקת דוחות הנוגעים לתחום ועריכה טכנית שלהם, הדרכת משתמשים לגבי שימוש ברכב, טיפול בתאונות הנוגעות לאחד מרכבי הצי, שמאות רכב, ניהול עובדים, כתיבת נהלי בטיחות, הכרת כלי הרכב על בוריים ועוד. נושאים אלה ואחרים ייכללו במרבית מסגרות הלימודים הבסיסיות יותר, אם כי יש בנמצא גם קורסים המיועדים למנהלי צי רכב המוגדרים כבכירים.

חלק מרכזי בלימודים בתחום, בעת הנוכחית, הוא הפן הטכנולוגי, אשר גם בו מטבע הדברים מתרכזים הלימודים. המשתתפים בקורס לומדים כיצד לנצל לצרכיהם את התוכנות ואת היישומים המשמשים את מנהלי ציי הרכב בעבודתם, התנסות מעשית שמכינה אותם בצורה מלאה עוד יותר לעולם התעסוקה.

מהם היתרונות של לימודים בתחום?


כיום, פשוט אי אפשר להפריד תחום לימודים מקצועי מההיבט התעסוקתי שלו, כלומר, מהחיים שאחרי סיום הלימודים וקבלת התעודה המיוחלת. במקרה של קורס ניהול צי רכב, החדשות עבורכם הן נהדרות: הדרישה לאנשי מקצוע שעברו הסמכה מקיפה בתחום היא גבוהה תמיד, על רקע העובדה שאינספור חברות מתבססות על כלי רכב, וכוח האדם החולש עליהם לצורך התפקוד השוטף שלהן. יש לציין שגם מבחינת עובדים שכבר משמשים בתפקידים שונים בתחום, הקורס יכול להעצים את הידע שלהם ואת המומחיות שלהם בו, מה שבא לידי ביטוי מובהק פעמים רבות בתלוש המשכורת. כדי להתאים לשגרת החיים של אנשים שנמצאים במסגרות עבודה מקיפות, ניתן בחלק מהמוסדות לבחור בין קורסים הנערכים בשעות הבוקר לקורסים בשעות הערב – זהו יתרון משמעותי שאין בהכרח בכל תוכנית לימודים המוצעת היום.

אלמנט אחר בבחירת הקורס הוא השכר שניתן לקבל בסופו. במקרה של ניהול צי רכב, השכר ההתחלתי לתפקידים הראשונים בתחום עומד על כ-6,000-8,000 ש”ח. יחד עם זאת, הלימודים כוללים מגוון רחב של אפיקי קידום, שמביאים גם להעלאת גובה המשכורת עם השנים.

 

*המכללה שומרת לעצמה את מלוא הזכות לשנות את תכני הקורס והרכב המרצים תוך שמירת ההיקף הכולל של שעות הלימוד ועקרי נושאי הלימוד עפ''י שיקול דעתה המלא

 

 
אנא אשר/י כי קראת את תקנון האתר וכי את/ה מסכים לכל הרשום בו  
לקבלת מידע וידיעון
מלאו את הפרטים
ונציגנו יחזרו אליך בהקדם
שם:  
טלפון:
דוא"ל:    
תחום:  
קורס:  
אנא אשר/י כי קראת את תקנון האתר וכי את/ה מסכים לכל הרשום בו  
צלצל 2028*