מאמרים

דף הביתמאמריםקורס מדביר ביתי

קורס מדביר ביתי

הבית או החצר מלאים במזיקים. למי קוראים? ניחשתם נכון, למדבירים המקצועיים. למעשה, ניצב כאן מקצוע לימודים בעל חשיבות מכרעת, לימודים שיהוו את הצעד הראשון בדרך לעיסוק במקצוע הלכה למעשה. המאמר הנוכחי סוקר את המאפיינים של קורסי המדבירים למיניהם ואת יתרונותיהם, ומסביר מדוע הם זוכים לפופולאריות נאה בהחלט בנקודת הזמן הנוכחית.

קורס מדביר ביתי - על הקורס

קורס מדביר דירות ביתי בכל היבטי התורה של הדברת המזיקים, על כל המשתמע מכך. זהו קורס מקיף ומאתגר, לרוב בן מספר חודשים, שבין נושאי הלימוד שלו אפשר למנות חוקי הדברה, תקנות רישוי, אמצעים לניטורה של הבעיה ולבקרה שלה, חשיבות ההדברה (למשל מחלות שעלולות להיות מועברות בהיעדר הדברה נאותה), סוגי מזיקים, הדברת עשבים, שיטות הדברה והתאמתן למאפייני השטח ולחומרת הבעיה, שימוש בציוד מגן במהלך ההדברה ועוד. הלימודים באים גם לסייע בהתמודדות עם סיכונים אפשריים הכרוכים בהליך ההדברה, למשל התמודדות ראשונית עם נפגעי רעל.

חשוב לשים לב שיש סוגים שונים של קורסי מדבירים, הנבדלים ביניהם בתחומי הלימוד וברמת המורכבות שלהם – יהיו אלה לימודים הדרגתיים שמאפשרים להוסיף "כלי" חשוב לארגז הפעילות של המדביר. קורסי איוד מוגבל או בלתי מוגבל, לדוגמא, מאפשרים להצטייד בטכניקות יעילות להתמודדות עם בעיות מורכבות באופן יחסי.

אפשרויות התעסוקה בתחום


כאשר מסיימים את קורס ההדברה בהצלחה ועוברים את מבחן ההסמכה, נפתחות דלתות רבות במישור התעסוקתי. המדביר הוא למעשה בעל מקצוע שמסייע לרבים להתמודד עם מצבים מורכבים מאד, ולכן הביקוש לאנשים מוסמכים בתחום הוא תמיד גבוה. זאת ועוד, לאחר מספר אסונות שהתרחשו בשנים האחרונות בישראל ושנבעו מהדברה שאינה מקצועית, הלקוחות הפוטנציאליים מצידם אינם מתפשרים ובוחרים את המדביר רק לאחר שהם משוכנעים לא רק בשנות הניסיון שלו – אלא גם בכך שהוא עבר תוכניות הכשרה מקיפות מאד.

המדביר יכול לפעול במסגרת חברות הדברה או לפתוח עסק מקצועי בתחום, עם אפשרות להתמחות בשיטות הדברה מסוימות או בהתמודדות עם מזיקים שונים. עם זאת, מדבירים שמספקים כמה שיותר פתרונות הם אלה שמקבלים עדיפות על ידי לקוחות רבים, ומכאן שבתחום הזה – ידע שווה הרבה מאד כוח.

יש להדגיש שהקורס אינו מיועד אך ורק למי שרוצה להיות מדביר במלוא מובן המילה, אלא גם לאנשי מקצוע בתחומים דומים שרוצים לקבל "נשק" שישמש אותם מול המזיקים. חקלאים, גננים, עובדי תחזוקה, עובדי תברואה וכן הלאה יכולים לקבל תמורות נאות דרך הרשמה לקורס, מה שמשפיע לטובה על אופן ביצוע העבודה שלהם או אפילו על תלוש המשכורת שלהם.

 

*המכללה שומרת לעצמה את מלוא הזכות לשנות את תכני הקורס והרכב המרצים תוך שמירת ההיקף הכולל של שעות הלימוד ועקרי נושאי הלימוד עפ''י שיקול דעתה המלא

 

 
אנא אשר/י כי קראת את תקנון האתר וכי את/ה מסכים לכל הרשום בו  
לקבלת מידע וידיעון
מלאו את הפרטים
ונציגנו יחזרו אליך בהקדם
שם:  
טלפון:
דוא"ל:    
תחום:  
קורס:  
אנא אשר/י כי קראת את תקנון האתר וכי את/ה מסכים לכל הרשום בו  
צלצל 2028*