מאמרים

דף הביתמאמריםקורס מנהלי אחזקה בכירים – מבנים ומערכות

קורס מנהלי אחזקה בכירים – מבנים ומערכות

למה זקוקה יחידה לוגיסטית כדי שתוכל להתנהל בצורה ראויה לאורך זמן? התשובה הפשוטה ביותר היא: לאנשי מקצוע מיומנים, שעברו הכשרה מקיפה בתחום. את ההכשרה הזו הם יכולים לקבל במסגרת קורס מנהלי אחזקה, קורס מאתגר שנועד להכין את המשתתפים בו לאייש שלל תפקידים ארגוניים בחברות שונות במשק.

קורס מנהלי אחזקה בכירים - מה לומדים בקורס?

תוכנית הלימודים של קורס מנהלי אחזקה עשויה להשתנות בהתאם למדיניות הגורם שמעביר אותו, גם אם ברמה הכללית אפשר לטעון שרוב הקורסים נמשכים מספר חודשים, בין כ-80 לכ-150 שעות לימוד אקדמיות בסך הכול. הדגש בלימודים הוא על היבטים תיאורטיים של התחום לצד כלים מעשיים למכביר, כשבין נושאי הלימוד אפשר למנות קווי יסוד לניהול נכון של תחזוקה, אחזקה של מבנים מסוגים שונים, בקרה על מבנים, ניהול מערכות מידע מתקדמות הנוגעות לתחום, ניהול כוח האדם ופיקוח עליו, הגדרת תקציב וניהולו, תכנון לוחות זמנים ומשאבים, נהלי בטיחות במהלך ביצוע עבודת תחזוקה (למשל בעבודה עם חשמל או עם חומרים מסוכנים) ועוד. חשוב לשים לב לכך שיש נגזרות שונות של תחום האחזקה ודרגות שונות של לימודים ותעסוקה בתחום, כך שבנקודת ההתחלה מומלץ לבדוק למי בדיוק מיועד הקורס האמור ומהם תנאי הקבלה אליו.

אין זה מפתיע שהטכנולוגיה נכנסה אל התחום המסורתי הזה במהלך השנים ושינתה אותו לחלוטין. כיום, חלק ניכר מעבודת מנהל התחזוקה מבוסס על תוכנות ועל יישומי מחשב שונים, אשר בעל המקצוע צריך להכיר כדי לבצע את עבודתו נאמנה. הלימודים עוסקים גם בהיבטים אלה של התחום ולכן מכינים את בוגריהם לעיסוק מלא במקצוע.

כל הסיבות ללמוד ניהול אחזקה

הרשמה לקורס מנהלי אחזקה נחשבת למומלצת עקב מספר סיבות. מעבר להיבט המאתגר של הלימודים עצמם, מדובר כאן בלימודים שפותחים המון דלתות במישור התעסוקתי לאחר מכן, עם קבלת תעודת מנהל האחזקה המיוחלת. באמצעות התעודה הזו ניתן להתקבל לעבודה כמנהלי תחזוקה לכל דבר ועניין בארגונים בכל סדר גודל, העוסקים בכל תחומי הפעילות במשק. המקצוע עצמו נחשב למאתגר ומציע אפיקי קידום והתפחות מגוונים – למשל בתחום הלוגיסטיקה או הרכש. המשכורת ההתחלתית בתחום כוללת פעמים רבות חמש ספרות (מה שממש אינו מובן מאליו בתחום התעסוקה הנוכחי), כשעם השנים ניתן לשפר את התנאים עוד יותר.

גם עבור אנשים שכבר מבצעים תפקידים שונים הנוגעים לתחום, הרשמה לקורס יכולה להוכיח את עצמה במהרה כצעד חכם. אין זה רק שיפור המיומנות והידע שלהם, אלא גם האפשרות לקבל גמול השתלמות ושדרוג משמעותי מבחינת השכר שלהם לאחר הקורס.

 

*המכללה שומרת לעצמה את מלוא הזכות לשנות את תכני הקורס והרכב המרצים תוך שמירת ההיקף הכולל של שעות הלימוד ועקרי נושאי הלימוד עפ''י שיקול דעתה המלא

 

 
אנא אשר/י כי קראת את תקנון האתר וכי את/ה מסכים לכל הרשום בו  
לקבלת מידע וידיעון
מלאו את הפרטים
ונציגנו יחזרו אליך בהקדם
שם:  
טלפון:
דוא"ל:    
תחום:  
קורס:  
אנא אשר/י כי קראת את תקנון האתר וכי את/ה מסכים לכל הרשום בו  
צלצל 2028*