מאמרים

דף הביתמאמריםקורס מנהל מחסן בכיר

קורס מנהל מחסן בכיר

ניהול מחסן, למרות התדמית האפרורית שהייתה לו במשך שנים, הוא כיום מקצוע מרתק, שמגלם בתוכו את מיטב הטכנולוגיה. מה שחשוב לא פחות הוא, שזהו מקצוע שפותח המון דלתות במישור התעסוקתי, כיוון שכל עסק זקוק למנהל מקצועי שייקח על עצמו את כל ההיבטים של ניהול המחסן שלו. קורס ניהול מחסן (בחלק מהמקומות הוא מופיע בתור "קורס ניהול מחסן ממוחשב") הוא קורס מרתק בכל קנה מידה, עם שלל יתרונות בעולם התעסוקה.

קורס ניהול מחסן -  מאפייני הקורסים

מכללות שונות עורכות קורסי ניהול מחסן עם מאפיינים שונים בתכלית, גם אם יש לא מעט נקודות דמיון. במקרים רבים הקורס נמשך כחצי שנה, במתכונת חד שבועית או דו שבועית.

הלימודים עוסקים בשלל נושאים המרכיבים את התחום: ניהול כוח האדם הפועל במחסן, אבטחת איכות, הגדרת שטחים ונפחים של אחסנה, שימוש בהנדסת אנוש לאחסנה חכמה, ניהול זמן, הובלה של פריטים למחסן וסוגיות פיננסיות הנוגעות לכך (ביטוח, למשל), בטיחות עבודה במחסנים ועוד. כאמור, כיום התחום הזה נחשב לטכנולוגי במיוחד, מה שבא לידי ביטוי גם בלימודים עצמם, העוסקים ביישומי המחשב ובתוכנות המשמשות את מנהלי המחסן, דוגמת מערכות פריוריטי.

מהסקירה הבסיסית שהובאה כאן ניתן לטעון בפה מלא שניהול מחסן מבוסס על גוף ידע תיאורטי, אך מצריך גם כלים מעשיים רבים. תוכנית לימודים אידיאלית משלבת בצורה ראויה בין ההיבט הפרקטי לעיוני, מה שמכין את הלומדים בצורה מלאה ליום שאחרי. וביום זה, כפי שתראו מיד, נפתחות באופן אוטומטי אינספור דלתות מחסנים בישראל.

שלל אופציות בשוק העבודה

קורס ניהול מחסן, כאמור, מכין את המסיימים אותו לתפקיד המאתגר של ניהול מחסנים הלכה למעשה, מה שיכול להתבצע בגופים שונים: עסקים פרטיים, מפעלים, ארגונים, מוסדות ועוד. מעבר לתפקיד ניהול המחסן עשוי בוגר הלימודים להתקבל לתפקידים אחרים, דוגמת ניהול רכש, ניהול מחלקות, ניהול ייצור ועוד. כל אחד מהתפקידים האלה מרתק ומציע אפיקי קידום והתפתחות מגוונים – דרישת חובה של עובדים רבים מהמסלול המקצועי שלהם כיום.

נקודה חשובה אחרת היא שמעבר לכניסה לתחום, יכול הקורס לשמש גם את אלה שכבר פועלים בתוכו: למשל, באמצעות שיפור פרקטיקות העבודה שלהם ויעילות העבודה. התייעלות זו שווה עבור הארגון בו הם מועסקים הרבה מאד כסף – לכן, ייתכן בהחלט שמקומות העבודה עצמם הם שישלחו את העובדים שלהם לקורסים ייעודיים. בדרך זו גם העובדים יכולים להתקדם במעלה דרגות השכר בתום הקורס.

*המכללה שומרת לעצמה את מלוא הזכות לשנות את תכני הקורס והרכב המרצים תוך שמירת ההיקף הכולל של שעות הלימוד ועקרי נושאי הלימוד עפ''י שיקול דעתה המלא

 

 
אנא אשר/י כי קראת את תקנון האתר וכי את/ה מסכים לכל הרשום בו  
לקבלת מידע וידיעון
מלאו את הפרטים
ונציגנו יחזרו אליך בהקדם
שם:  
טלפון:
דוא"ל:    
תחום:  
קורס:  
אנא אשר/י כי קראת את תקנון האתר וכי את/ה מסכים לכל הרשום בו  
צלצל 2028*