מאמרים

דף הביתמאמריםקורס הנהלת חשבונות סוג 1+2

קורס הנהלת חשבונות סוג 1+2

כל ארגון נדרש להתנהל על פי הספר ובהתאם לתקנות החשבונאיות הנהוגות בישראל. כדי שדרישה זו תתקיים, יש להכניס לתמונה אנשי מקצוע מהשורה הראשונה – אלו הם מנהלי החשבונות. התפקיד שלהם הוא לבצע רישום של כל אחד מהאירועים החשבונאיים הנוגעים לארגון מסוים ולבצע את הנהלת החשבונות מ-א' ועד ת': הנפקה של חשבוניות ורישום שלהן, הכנת תלושי משכורת עבור העובדים, תשלום עבור רכש או עבור ספקים, גביית חובות מלקוחות ועוד. בהתחשב בידע הרב הנדרש לצורך ביצוע הפעולות האלה, ברור מדוע הדרישה היא לבעלי מקצוע שעברו הכשרה מעשית בתחום. אלו הם בוגרי קורס הנהלת חשבונות סוג 1 או 2.

קווים לדמותם של הקורסים בתחום


קורס הנהלת חשבונות סוג 1 או 2 (בסיסית או מתקדמת, בהתאמה) נועד להכשיר את מנהלי החשבונות לבצע את עבודתם בפועל, ומכאן שלא מעט נושאי לימוד נכנסים כאן לתמונה. קורס הנהלת חשבונות מקיף מסוג 1+2 מצריך כ-320 שעות לימוד אקדמיות, כאשר החלוקה שלהן אינה אלא על פי תוכנית הלימודים של משרד הכלכלה. כמו כן, הלימודים מבוססים לא רק על נושאים תיאורטיים, אלא גם על התנסות מעשית בעבודתו של מנהל החשבונות – למשל, תוכנות המחשב שהוא נעזר בהן לצורך עבודתו.

בין הנושאים שעומדים בליבת לימודי הנהלת החשבונות אפשר למנות את שיטות הנהלת החשבונות המרכזיות כיום, עריכת דוחות פיננסיים והפקתם, ביצוע עסקאות במטבעות חוץ, חישוב רווח והפסד, קנייה של טובין ומכירתם, שיקים או כרטיסי אשראי, היבטים שונים של מיסוי, התנהלות מול רשויות מקומיות, תיאום חשבונות ועוד. חשוב להדגיש שכדי לקבל את הרישיון המיוחל לעסוק בתחום נדרש לעמוד בכל מטלות הקורס וכן בבחינת ההסמכה של משרד הכלכלה.

 מגוון אפשרויות תעסוקה


הביקוש כיום למנהלי חשבונות מנוסים ומוכשרים מגיע למימדי ענק, ומכאן שמסיימי קורסים בתחום עשויים למצוא לא מעט מקומות שישמחו להעסיק אותם: ארגונים, עסקים בסדרי גודל שונים ובכל תחומי הפעילות, מוסדות רשמיים, עוסקים עצמאיים וכן הלאה. יש לשים לב שהעבודה יכולה להיות הן במסגרת של שכיר והן במסגרת של עצמאי, כאשר בשני המקרים התשואה עבור העבודה נאה בהחלט: השכר של מנהלי חשבונות מתחילים מתחיל מכ-8,000-6,000 ש”ח, כאשר עם השנים השכר עולה בצורה משמעותית.

*המכללה שומרת לעצמה את מלוא הזכות לשנות את תכני הקורס והרכב המרצים תוך שמירת ההיקף הכולל של שעות הלימוד ועקרי נושאי הלימוד עפ''י שיקול דעתה המלא

 

 
אנא אשר/י כי קראת את תקנון האתר וכי את/ה מסכים לכל הרשום בו  
לקבלת מידע וידיעון
מלאו את הפרטים
ונציגנו יחזרו אליך בהקדם
שם:  
טלפון:
דוא"ל:    
תחום:  
קורס:  
אנא אשר/י כי קראת את תקנון האתר וכי את/ה מסכים לכל הרשום בו  
צלצל 2028*