מאמרים

דף הביתמאמריםקורס חשמלאי מתח גבוה

קורס חשמלאי מתח גבוה

ברמת ההגדרה הבסיסית, חשמלאי הוא איש מקצוע אשר מבצע עבודות חשמל  בהתאם לסוג רישיון החשמל שהוא מחזיק, עבודות הנוגעות לחיווט החשמלי, למכונות, למתקנים ביתיים ותעשייתיים המציאות מראה שיש "דרגות" שונות של חשמלאים, ככל שמטפסים במעלה הדרגות כך גדלים תחומי האחריות ואפשרויות התעסוקה של החשמלאי. במאמר הנוכחי נתייחס לדרגה הנחשבת לגבוהה ביותר בתחום, והיא חשמלאי מתח גבוה.
 

קורס חשמלאי מתח גבוה ,  הגדרת התפקיד – והלימודים בתחום

חשמלאי מתח גבוה מתמחה בעבודות על מתקנים או עם ציוד מתח המוגדר כגבוה. מתח גבוה מוגדר כמתח מעל 1,000 וולט.  זוהי הרמה הגבוהה ביותר אליה יכול לשאוף החשמלאי, לאחר שהחל את הדרך כחשמלאי מוסמך ועסק בתחום כחשמלאי ראשי – כך שגם תחומי הפעילות של החשמלאי הבכיר ישתנו בהתאם. אפשר לטעון כי החשמלאים הבכירים מבצעים את כל מה שקשור למתקני החשמל, בין אם אלה הביתיים ובין אם אלה המיועדים לשימוש תעשייתי, ובכלל זה עבודות תכנון, התקנה, תיקון, תחזוקה או פיקוח על מתקנים בתחום. 

קורס חשמלאי מתח גבוה מיועד למי שמחזיק כבר בתעודה מקצועית בתחום, של חשמלאי מוסמך או ראשי. הקורס עוסק בהיבטים התיאורטיים ובעיקר הפרקטיים של עבודת החשמלאים הבכירים, תוך דגש על הנושאים שיאפשרו לעבור בהצלחה את בחינות ההסמכה שעורך משרד הכלכלה בתחום – המשוכה האחרונה שיש לעבור בדרך לעיסוק במקצוע כחשמלאי בכיר הלכה למעשה. הקורס יוצא מנקודת הנחה שההיכרות עם התחום קיימת ואף רחבה, כך שהוא מאתגר במיוחד: הלימודים כוללים ביקור במתקנים המוגדרים כ"מתח גבוה", שימוש בעזרים טכנולוגיים מתקדמים, ביקור במעבדות או בחדרי מחשבים וכן הלאה.

המוסדות שעורכים את הקורסים יוצאים מנקודת הנחה שמרבית הלומדים בהם מועסקים במשרה מלאה (בתחום החשמל, מטבע הדברים). לכן, הלימודים מתקיימים בלוח זמנים גמיש, כאשר המשתתפים יכולים ללמוד בין מסלולי בוקר לבין מסלולי ערב. בסך הכול, נמשך קורס מהסוג הזה כחצי שנה, במתכונת של יום או יומיים לימודים בשבוע, כך שניתן לשלב אותו בקלות עם עבודה קיימת ואף עם ניהול חיי משפחה.

גם השכר ראוי

באופן לא מפתיע, גם בתחום החשמלאות כללי המשחק דומים: ככל שמטפסים במעלה סולם הדרגות, כך נהנים לראות את תלוש המשכורת שלנו עולה בצורה משמעותית. בוגרי הלימודים יכולים להציע את שירותיהם באופן עצמאי, לעבודות בחברות ייצור ובמפעלים תעשייתיים, בחברות המבצעות עבודות חשמל ועוד. השכר של חשמלאי מתח גבוה מתחיל לרוב מסכום של כ-10,000 ש”ח, אם כי במצבים מסוימים אפשר לשאוף לפי שניים או שלושה מכך.

*המכללה שומרת לעצמה את מלוא הזכות לשנות את תכני הקורס והרכב המרצים תוך שמירת ההיקף הכולל של שעות הלימוד ועקרי נושאי הלימוד עפ''י שיקול דעתה המלא

 

 
אנא אשר/י כי קראת את תקנון האתר וכי את/ה מסכים לכל הרשום בו  
לקבלת מידע וידיעון
מלאו את הפרטים
ונציגנו יחזרו אליך בהקדם
שם:  
טלפון:
דוא"ל:    
תחום:  
קורס:  
אנא אשר/י כי קראת את תקנון האתר וכי את/ה מסכים לכל הרשום בו  
צלצל 2028*