מאמרים

דף הביתמאמריםלימודי חשמלאי מתח גבוה

לימודי חשמלאי מתח גבוה

תחום החשמל הוא תחום מרתק, שמטבע הדברים נחשב לרלוונטי במיוחד בעולם בו אנו חיים, המבוסס על חשמל זמין סביב השעון. זו בדיוק הסיבה שהחלטתם לפני מספר שנים ללמוד את רזי המקצוע, כך שכיום אתם מוגדרים כחשמלאים מוסמכים או כחשמלאים ראשיים (על פי מסלול ההכשרה שעברתם ובהתאם לניסיון שלכם בתחום). כעת, אתם מעוניינים להמשיך ולטפס בסולם הדרגות לעבר רישיון שיאפשר עבודה במתקנים ללא הגבלת מתח וזרם – חשמלאי מתח גבוה. כדי לקבל את התעודה הנכספת יש צורך להירשם ללימודים בתחום, צעד חכם שמגלם בתוכו לא מעט יתרונות חשובים.

לימודי חשמלאי מתח גבוה - דגשים עיקריים

לימודי חשמלאי מתח גבוה מיועדים לחשמלאים שכבר עוסקים במקצוע אך רוצים להתקדם. הלימודים מיועדים להעניק למשתתפים בהם את כל הידע והכלים המעשיים הנדרשים לצורך תפעול, התקנה, תיקון ותחזוקה של מערכות מתח גבוה, מה שמחייב היכרות מקסימלית עם התחום ועם נגזרותיו המגוונות. לאחר שעומדים במטלות הלימודים ניתן לגשת לקורס ההסמכה של משרד הכלכלה, מבחן שעמידה בו בהצלחה תאפשר להציע שירותים מקצועיים בתחום, הלכה למעשה. בעלי רישיון מתח גבוה מועסקים בשלל משרות בחברות בתחומים שונים במשק, כמו תעשייה, חשמל, אנרגיה, תשתית ועוד.

אפשר למצוא מסגרות שונות של לימודי חשמלאי מתח גבוה, כאשר רוב מסלולי הלימודים נמשכים כחצי שנה. מוסדות הלימוד מודעים לכך שחלק הארי של אלה המשתתפים בהם הוא חשמלאים מקצועיים, כולל כאלה המועסקים במשרה מלאה. לכן, הלימודים הם במסגרת נוחה באופן יחסי, במתכונת חד שבועית או דו שבועית ולרוב גם עם אפשרות לבחור בין לימודי בוקר לבין לימודי ערב. המטרה בכך היא לאפשר למי שמעוניין ללמוד את התחום לעשות כן, מבלי שהוא נדרש "להקריב" דבר מבחינה כלכלית, ובוודאי שלא להתפטר מהעבודה הקיימת שלו.

השכר כן קובע

בתחום התעסוקה כמו בתחום התעסוקה – כל מקרה נשקל לגופו. לא להגדיר חד משמעית משכורת צפויה. השכר תלוי במדיניות המקום בו מועסקים, בניסיון של העובדים, בידע הספציפי שלהם ובפרמטרים אחרים. החדשות הטובות הן שבכל מקרה, מדובר בשכר בסכומים נאים מאד. המשכורת של חשמלאי מתח גבוה מתחילה פעמים רבות מכ-15,000-10,000 ש"ח, כאשר אפשר להמשיך ולהתקדם במעלה סולם המשכורות ככל שחולפות השנים. בדרך זו, אנשי מקצוע המועסקים כיום בתור חשמלאים ונרשמים לקורס בתחום, מקבלים על עצמם לאחר מכן תפקידים שונים המותאמים לרישיון שלהם. כתוצאה מכך, גם הכנסתם עולה.

*המכללה שומרת לעצמה את מלוא הזכות לשנות את תכני הקורס והרכב המרצים תוך שמירת ההיקף הכולל של שעות הלימוד ועקרי נושאי הלימוד עפ''י שיקול דעתה המלא

 

 
אנא אשר/י כי קראת את תקנון האתר וכי את/ה מסכים לכל הרשום בו  
לקבלת מידע וידיעון
מלאו את הפרטים
ונציגנו יחזרו אליך בהקדם
שם:  
טלפון:
דוא"ל:    
תחום:  
קורס:  
אנא אשר/י כי קראת את תקנון האתר וכי את/ה מסכים לכל הרשום בו  
צלצל 2028*