מאמרים

דף הביתמאמריםקורס הנהלת חשבונות

קורס הנהלת חשבונות

קורס הנהלת חשבונות

מקצוע הנהלת החשבונות מלווה את המגזר העסקי, וכיום בכל ארגון ועסק ניתן למצוא מחלקת הנהלת חשבונות עם אנשי מקצוע מנוסים ובעלי ידע רב בתחום. קורס הנהלת חשבונות נועד להכשיר אנשי מקצוע בעלי ידע עיוני מקיף ורחב ולאפשר להם להשתלב במקומות תעסוקה רבים במגזר הפרטי, המוסדי והעסקי. לרוב, נהוג לבחור בקורס הנהלת חשבונות סוג 1+2 ולאחר מכן ניתן להמשיך ללימודי הנהלת חשבונות סוג 3 ולהתמחות בתחומים נוספים הקשורים להנהלת חשבונות כמו ייעוץ מס, חשבי שכר בכירים ומנהלי חשבונות בכירים (מדופלמים).

הקורס נלמד בהיקף של כ-320 שעות לימוד אקדמיות ובסיום הקורס יש לעבור מבחני הסמכה מטעם משרד התמ"ת.

נושאי לימוד עיקריים בקורס הנהלת חשבונות סוג 1+2

חשוב לדעת כי קורס הנהלת חשבונות הנו קורס בסיסי המאפשר גם לאנשים עובדים ללמוד במסלול לימודי ערב או בוקר בהתאם להעדפותיהם. הקורס נערך ונושאיו על פי סילבוס סדור של משרד הכלכלה (התמ"ת) העיקריים: פקודות יומן, רישום כפול, הפקת דוחות רווח והפסד, נתוני שכר, מאזן בוחן, הכנסות מול הוצאות, רישום בספרי חשבונות, דיני מס הכנסה, מע"מ וביטוח לאומי, חישובי פחת ועוד. כמו כן, במהלך הקורס רוכשים ידע ומתנסים בעבודת מנהלי חשבונות באמצעות תוכנות מתקדמות להנהלת חשבונות, ביניהן חשבשבת.

כדאי לדעת כי תנאי הקבלה לקורס הנהלת חשבונות סוג 1+2 הם 12 שנות לימוד לפחות. במקרים מסוימים ניתן להתקבל ללימודים גם עם 11 שנות לימוד, אך יש לעבור בהצלחה בחינת כניסה במתמטיקה.

בסיום הקורס, בהתאם למתכונת הלימודים, יש לעבור בהצלחה את מבחן ההסמכה מטעם משרד הכלכלה והתעשייה. כך ניתן לקבל תעודת גמר והסמכה למנהל חשבונות סוג 1+2, ומוענקת תעודת גמר גם מטעם מכללת מישלב.

אפשרויות תעסוקה

עם סיום קורס הנהלת חשבונות סוג 1+2 ניתן להשתלב במקומות עבודה רבים במשק הישראלי. אפשר להשתלב בתפקיד מנהל חשבונות במפעלי תעשייה מובילים, במוסדות ציבור, בעסקים רבים בהם יש צורך במנהל חשבונות מוכשר ומקצועי, במשרדים של רואי חשבון המציעים שירותי הנהלת חשבונות, בארגונים ללא כוונת רווח ובגופים ממשלתיים שונים.

מנהל חשבונות זוטר לרוב ירוויח כ- 6,000 ₪, ותוך מספר שנים צפויה משכורתו לגדול ככל שצוברים ותק וניסיון.

צוות ההוראה במכללת מישלב הינו צוות בתחום הוראת הנהלת חשבונות, הינו צוות בכיר הן בהוראה והן בפרקטיקה וכולל מרצים בעלי ניסיון רב, דבר זה מעניק יתרון למשתלמים בבחינות הסופיות מטעם משרד התמ"ת וכן מעניק אחוזי מעבר גבוהים מאוד לאוכלוסיית היעד, בבחינות אלו אחוז המעבר כמכללת מישלב הוא כ-90% מאוכלוסיית היעד.

אחוז זה יחד היות והמקצוע נדרש בקרב כל החברות במשק המודרני בישראל, גורמים לביקוש רב ביחס למקצוע ומהווים את יסוד העשייה בתחום רב גוני זה.

*המכללה שומרת לעצמה את מלוא הזכות לשנות את תכני הקורס והרכב המרצים תוך שמירת ההיקף הכולל של שעות הלימוד ועקרי נושאי הלימוד עפ''י שיקול דעתה המלא

 

 
אנא אשר/י כי קראת את תקנון האתר וכי את/ה מסכים לכל הרשום בו  
לקבלת מידע וידיעון
מלאו את הפרטים
ונציגנו יחזרו אליך בהקדם
שם:  
טלפון:
דוא"ל:    
תחום:  
קורס:  
אנא אשר/י כי קראת את תקנון האתר וכי את/ה מסכים לכל הרשום בו  
צלצל 2028*