מאמרים

דף הביתמאמריםלימודי הנהלת חשבונות

לימודי הנהלת חשבונות

לימודי הנהלת חשבונות

בכל עסק, חברה וארגון זקוקים לעבודה מקצועית של מנהלי חשבונות מנוסים ומיומנים. למנהל חשבונות תפקיד חשוב ומרכזי בניהול תקין ונכון של הארגון, ומתפקידו לערוך רישום של הפעולות הפיננסיות השונות המתבצעות בארגון, ולבצע פיקוח ובקרה עליהן. מנהל חשבונות אחראי על קשת רחבה של נושאים, לרבות ניהול יומן, פיקוח הדוק על תזרים המזומנים, ניהול מאזן הוצאות מול הכנסות, הפקת תלושי שכר לעובדים, דיווח לרשויות המס בזמן ועוד. לימודי הנהלת חשבונות נועדו להכשיר אנשי מקצוע בעלי ידע עיוני ומעשי בתחום, וכן כדי להכשיר את התלמידים לקראת מבחני ההסמכה של משרד הכלכלה והתעשייה (תמ"ת).

לימודי הנהלת חשבונות סוג 1+2

ניתן ללמוד הנהלת חשבונות סוג 1+2 מקצועיים. מסלול הלימודים להסמכה בהנהלת חשבונות הנו מקיף ורחב: במהלך הלימודים הנמשכים בין עשרה לשניים עשר חודשים, בהתאם לתוכנית הלימודים הרלוונטים מסלול הבוקר או הערב, רוכשים ידע רב בתחומי החשבונאות והנהלת חשבונות.

בין היתר לומדים בהנהלת חשבונות סוג 1+2 את הנושאים הבאים: עריכות דוחות כספיים, סוגי התאגדויות, חישובי רווח והפסד, הנהלת חשבונות למוסדות ללא כוונת רווח, הנהלת חשבונות למפעלי תעשייה, מערכת המיסוי במדינת ישראל, ניהול ופיקוח על עסקאות במטבע חוץ, רישום פעולות יומן, הפקת דוחות חשבונאיים, מאזן רווח הפסד, הפקת תלושי שכר, היכרות עם עולם הבנקאות, ביטוחים ועוד שלל קורסים במגוון נושאים.

כדאי לדעת כי קורס הנהלת חשבונות אורך כ-320 שעות אקדמיות – קורס מקיף שבסיומו יש לעבור מבחני הסמכה על מנת לקבל תעודת מנהל חשבונות סוג 1+2. בהמשך ניתן ללמוד גם קורס הנהלת חשבונות סוג 3, קורס חשבי שכר, ייעוץ מס, מדופלמים ותחומי לימוד נוספים.

בסיום מסלול לימודי הנהלת חשבונות יש לעבור בהצלחה את מבחני ההסמכה של משרד הכלכלה והתעשייה (תמ"ת), כדאי לדעת כי על התלמיד לעבור בהצלחה מבחן עיוני ומעשי. מי שעומד בכל חובות הלימודים בהצלחה, מקבל תעודת גמר מטעם מוסד הלימודים וכן תעודת הסמכה מטעם משרד הכלכלה.

תנאי קבלה ללימודי הנהלת חשבונות

כדי להתקבל למסלול לימודי הנהלת חשבונות סוג 1+2 על המועמד להיות בעל השכלה של לפחות 12 שנות לימוד.

במקרים מסוימים ניתן להתקבל ללימודים גם ללא 12 שנות לימוד, אך לרוב יש לעבור בחינות קבלה במתמטיקה.

בסיום הלימודים ולאחר הצלחה במבחני ההסמכה של משרד התמ"ת, ניתן להשתלב בעבודה במקומות תעסוקה רבים הזקוקים למנהלי חשבונות מיומנים. לרוב מתחילים עם שכר בסיסי של כ- 6,000 ₪ לחודש, אך עם הוותק ועם הניסיון ניתן לקבל שכר גבוה יותר, ולרוב נהוג ללמוד תחומים נוספים כמו יעוץ מס, מנהלי חשבונות מדופלמים וחשבי שכר על מנת להרוויח טוב יותר.  

קורס הנהלת חשבונות במכללת מישלב, הינו קורס המועבר ע"י צוות מרצים בכיר בהוראה ובפרקטיקה, צוות מנוסה זה העביר עשרות קורסים בתחום והוא הסיבה לאחוזי המעבר הגבוהים מיום במכללת מישלב.

*המכללה שומרת לעצמה את מלוא הזכות לשנות את תכני הקורס והרכב המרצים תוך שמירת ההיקף הכולל של שעות הלימוד ועקרי נושאי הלימוד עפ''י שיקול דעתה המלא

 

 
אנא אשר/י כי קראת את תקנון האתר וכי את/ה מסכים לכל הרשום בו  
לקבלת מידע וידיעון
מלאו את הפרטים
ונציגנו יחזרו אליך בהקדם
שם:  
טלפון:
דוא"ל:    
תחום:  
קורס:  
אנא אשר/י כי קראת את תקנון האתר וכי את/ה מסכים לכל הרשום בו  
צלצל 2028*