מאמרים

דף הביתמאמריםקורס ממונה אנרגיה מוסמך

קורס ממונה אנרגיה מוסמך

קורס ממונה אנרגיה מוסמך

מבחינה פיזיקלית, אנרגיה היא גודל פיזיקלי סקלרי שמטרתו לציין את כמות העבודה שכוח יכול לעשות. מבחינה מעשית, מדובר במשאב מהחשובים ביותר שיש לנו כיום, כפי שתעיד העובדה ששלל גורמים תעשייתיים ומוסדיים משתמשים באנרגיה בכמויות מסחריות. התקנות הנוכחיות של משרד האנרגיה מתייחסות לארגונים שצורכים אנרגיה של כ-300 טון באופן שנתי, ארגונים שנדרשים עקב כך לבצע בדיקות תקופתיות ולהכין סקרי אנרגיה. זאת ועוד, משרד האנרגיה דורש מתאגידים למנות אחראיים על צריכת האנרגיה, במטרה להבטיח כמובן שזו תהיה המינימלית ביותר האפשרית.

תנאים אלה הולידו עם השנים מקצוע שכיום נחשב למרתק בכל קנה מידה – ממונה אנרגיה מוסמך, שקיבל את ההסמכה שלו לאחר סיום לימודים מקיפים בתחום.

תוכניות הלימודים בדרך לתפקיד

קורס ממונה אנרגיה מוסמך נועד להכין את המשתתפים בו לקבל על עצמם את התפקידים החשובים שהוגדרו מעלה. הדבר בא לידי ביטוי בתוכנית לימודים מקיפה, הנמשכת ברוב המקרים כ-200 שעות לימוד אקדמיות. הלימודים נמשכים מספר חודשים, במתכונת של יום לימודים אחד או יותר בשבוע, והם משלבים, מעבר לידע התיאורטי, גם שלל אלמטים מעשיים: למשל, סיור מקצועי במפעלים במטרה ללמוד על הפקת האנרגיה בהם ועל האופן בו ניתן לצמצמם אותה. בין נושאי הלימוד הנכללים במסגרת קורס ממונה אנרגיה מוסמך ניתן ללמוד טכנולוגיות מתקדמות לשימורה של אנרגיה, חיסכון באנרגיה במשקים השונים (במשק המים, למשל), שימוש במכשירים למדידה, לפיקוח ולבקרה של מצב האנרגיה, שימור אנרגיה, יצירת בידוד תרמי, שימוש במערכות אוויר דחוס, סוגי דלק והתכונות המיוחדות שלו – והרשימה עוד ארוכה.

נקודה מרכזית היא שתוכניות הלימודים כמעט תמיד מצריכות ידע מוקדם בתחום. קהל היעד של הלימודים מגוון וכולל בעלי תפקידים דוגמת מנהלי ייצור או איכות, מהנדסי חשמל או אלקטרוניקה, ממוני בטיחות במפעלים וכן הלאה – הנחת היסוד היא שהלימודים בתחום יכולים להעניק ידע חיוני ללומדים ובכך לשפר את המענה שהם מספקים ואת אופן ההתנהלות של הארגון שמעסיק אותם. גם אנשים שמילאו תפקידים שונים בתחומי האנרגיה ואיכות הסביבה, מטבע הדברים, יתאימו ללימודים מהסוג הזה.

והתנאים? מצוינים בהחלט

החדשות הטובות ביחס לקורסי ממונה אנרגיה מוסמך הן שהם פותחים המון דלתות במישור התעסוקתי – דלתות שמומלץ מאד להיכנס בהן. הקורס מציע שלל אפשרויות להגשמה עצמית וללקיחת חלק בתפקידים שהחשיבות שלהם מכרעת, לא רק עבור מקומות העבודה עצמם, אלא עבור הסביבה של כולנו. פלוס נוסף הוא שהמשכורת של ממונה אנרגיה מוסמך נאה למדי, כאשר תרחיש בו ממונה אנרגיה מרוויח סכום של כ-10,000-15,0שהחשיבות שלהם מכרעת לא רק עבור מקומות העבודה עצמם, אלא עבור הסביבה של כ00 ש”ח בחודש הוא בהחלט ריאלי.

*המכללה שומרת לעצמה את מלוא הזכות לשנות את תכני הקורס והרכב המרצים תוך שמירת ההיקף הכולל של שעות הלימוד ועקרי נושאי הלימוד עפ''י שיקול דעתה המלא

 

 
אנא אשר/י כי קראת את תקנון האתר וכי את/ה מסכים לכל הרשום בו  
לקבלת מידע וידיעון
מלאו את הפרטים
ונציגנו יחזרו אליך בהקדם
שם:  
טלפון:
דוא"ל:    
תחום:  
קורס:  
אנא אשר/י כי קראת את תקנון האתר וכי את/ה מסכים לכל הרשום בו  
צלצל 2028*