מאמרים

דף הביתמאמריםלימודי ממונה אנרגיה מוסמך

לימודי ממונה אנרגיה מוסמך

לימודי ממונה אנרגיה מוסמך

אנרגיה היא הדלק (לעיתים תרתי משמע) שמאפשר להניע אינספור תהליכים, גם בסדרי גודל עצומים. אלא שהפקת אנרגיה בכמויות מסחריות עלולה להביא לפגיעה בסביבה, ומכאן ברורה השאיפה לחסוך ככל האפשר בהליכי הפקת האנרגיה. בתנאים האלה, לא מפתיעה העובדה שמשרד האנרגיה החליט לדרוש מכל תאגיד למנות אחראי על צריכת האנרגיה, אחראי שיחזיק בתעודת הסמכה מאושרת על ידי המשרד. אם מוסיפים לכך את העובדה שנדרשים אנשי מקצוע להפקת סקרי אנרגיה ולביצוע בדיקות תקופתיות בארגונים שצורכים אנרגיה בכמות גבוהה במיוחד (300 טון ומעלה), מבינים עוד יותר את חשיבות המקצוע של ממונה אנרגיה.

מה לומדים בתחום?

לימודי ממונה אנרגיה מוסמך הם תחום לימודים מרתק, שמאגד בתוכו מגוון רחב של נושאים החיוניים לצורך הגשמת המטרות שתוארו מעלה. בין הנושאים הנלמדים בתחום זה אפשר למנות תרמודינמיקה ומעבר חום, היכרות משק האנרגיה בישראל ומחוצה לה, רגולציית משק החשמל בישראל, חקיקה הנוגעת לתקינה ולאיכות הסביבה, שימוש במערכות סולאריות, בקולטי שמש או במערכות אוויר דחוס, טיפול במים ועוד. כל אלה מביאים לתוכנית לימודים אינטנסיבית הנמשכת כ-200 שעות לימוד אקדמיות, לרוב במתכונת של יום לימודים אחד או של יומיים בשבוע, למשך מספר חודשים.

הקורסים מיועדים לבעלי היכרות מסוימת עם התחום, כך שתנאי הקבלה של מרבית המוסדות דורשים ידע, ניסיון מקצועי או אפילו הכשרה בתחום. בין בעלי המקצועות שיכולים להתקבל ללימודים בתחום אפשר למנות ממונים על הבטיחות בארגונים שונים, מנהלי ייצור, אנשי בקרת איכות, מהנדסי חשמל ואלקטרוניקה, אנשים המועסקים בתחום האנרגיה או בתחום איכות הסביבה וכיוצא בזה.

הדרישה: במגמת עלייה

המודעות הגוברת לנזקים שהאדם שגורם לסביבה, הרצון לשמור עליה מכל משמר והחמרת החקיקה בתחום במרוצת השנים הביאו לביקוש שיא לממוני אנרגיה מוסמכים בשנים האחרונות. עבור מי ששוקל אם להיכנס לתחום, אלו הן חדשות מצוינות ללא צל של ספק. הן מביאות לכך שיש דרישה הולכת וגוברת לאנשי מקצוע בתחום, שעברו הכשרה מקיפה. בוגרי הלימודים יכולים להתקבל לתפקידים שונים במפעלים, בחברות העוסקות בייצור חשמל או הפקת אנרגיה מסוגים שונים, בחברות לפיתוח טכנולוגיות ייעודיות לתחום וכן הלאה.

בנוסף לכך, תנאי השכר היום בהחלט ראויים, כאשר מי שמבצע את תפקידו הראשון בתור ממונה אנרגיה יכול לגרוף לכיסו סכום חודשי של כ-10,000-15,000 ש”ח ויותר – סכום בלתי מבוטל כלל וכלל, שמקנה לתחום עדיפות על פני לא מעט מקצועות לימודים אחרים. כמובן, עם השנים ניתן גם להתקדם ולהתפתח בתחום בשלל דרכים, מה שעשוי לשדרג את השכר עוד יותר.

*המכללה שומרת לעצמה את מלוא הזכות לשנות את תכני הקורס והרכב המרצים תוך שמירת ההיקף הכולל של שעות הלימוד ועקרי נושאי הלימוד עפ''י שיקול דעתה המלא

 

 
אנא אשר/י כי קראת את תקנון האתר וכי את/ה מסכים לכל הרשום בו  
לקבלת מידע וידיעון
מלאו את הפרטים
ונציגנו יחזרו אליך בהקדם
שם:  
טלפון:
דוא"ל:    
תחום:  
קורס:  
אנא אשר/י כי קראת את תקנון האתר וכי את/ה מסכים לכל הרשום בו  
צלצל 2028*