מאמרים

דף הביתמאמריםהנהלת חשבונות

הנהלת חשבונות


אם המחשבה על מספרים מעלה בכם חיוך קל ואם אתם מסוגלים להתמיד, להתרכז למשך זמן רב, לשמור על סדר וארגון, להתמודד היטב במצבי לחץ ואתם נאמנים, שיטתיים, בעלי חשיבה אסטרטגית, אחראיים ומדויקים - ייתכן מאוד שמתאים לכם לעבוד בהנהלת חשבונות.

עבודה בהנהלת חשבונות תאפשר לכם לעסוק במקצוע מבוקש ביותר משום ששירות זה נחוץ לכל בעל עסק. כמו כן, תוכלו להרוויח משכורת יפה בלי לרכוש השכלה אקדמית שכן שכר הברוטו למנהל חשבונות שצבר 5 שנות ניסיון עומד על 9,500 ₪ בממוצע. במשרות גבוהות יותר בתחום הנהלת חשבונות ניתן להרוויח עד  15,000 ש"ח ברוטו.

אם תחליטו לעבוד כמנהלי חשבונות תהיו אחראיים על נושאים רבים, ביניהם הכנת משכורות, הנפקת חשבוניות, גביית חובות, תשלום לספקים, הכנת דיווחים, רישומי מלאי, דוחות שנתיים, מאזני בוחן, דוחות של רווחים והפסדים, עבודה עם מערכות מידע ותוכנות חדישות, התאמות בנקים ופעולות נוספות שדרושות להתנהלות השוטפת של העסק.

3 דרגות של הנהלת חשבונות

מקצוע הנהלת חשבונות נחלק לשלושה סוגים:

  • הנהלת חשבונות סוג 1+2 - הסוג הבסיסי ביותר. רמה זו מאפשרת למנהל החשבונות לבצע תפקידים מסוימים ולסייע למנהל חשבונות בכיר יותר.
  • הנהלת חשבונות מסוג 3 - רמה זו מאפשרת למנהל החשבונות לנהל עסקים קטנים.
  • חשבונאי בכיר - זו  הדרגה הגבוהה ביותר למנהלי חשבונות. מנהל חשבונות בכיר יכול לספק את שירותיו לעסקים מורכבים.

מה לומדים במסגרת לימודי הנהלת חשבונות ואיפה אפשר ללמוד תחום זה?

במהלך לימודי הנהלת חשבונות רוכשים הסטודנטים ידע במגוון נושאים, ביניהם דיני עסקים, עקרונות של סחר ותורת המשק, תמחיר, עסקאות של ניירות ערך, מחשוב של הנהלת חשבונות, חישובים מסחריים, תהליכים חשבונאיים שמתבצעים באופן שוטף, מערכת המס בישראל, רכוש קבוע, חישוב הנחות ונושאים נוספים. ניתן ללמוד את התחום במוסדות לימוד שונים ברחבי הארץ, כאשר אחת המכללות שמציעה קורס הנהלת חשבונות היא מכללת משלב.

מכללת משלב מאפשרת לסטודנטים להירשם למגוון קורסים בתחום הנהלת חשבונות. בין הקורסים השונים ניתן להירשם אל קורס הנהלת חשבונות מסוג 1+2, קורס הנהלת חשבונות מסוג 3 וקורס של מנהלי חשבונות מדופלמים. בתום הקורס מקבלים הסטודנטים שסיימו בהצלחה תעודה של מנהל חשבונות, התעודה ניתנת מטעם המכללה ומשרד התעשייה, המסחר והתעסוקה. לאחר קבלת התעודה יכולים הסטודנטים להתחיל את דרכם בתחום הנהלת החשבונות, להשתלב בשוק העבודה ולהמשיך להתקדם ולטפס בסולם אל משרות בדרגות גבוהות יותר.

*המכללה שומרת לעצמה את מלוא הזכות לשנות את תכני הקורס והרכב המרצים תוך שמירת ההיקף הכולל של שעות הלימוד ועקרי נושאי הלימוד עפ''י שיקול דעתה המלא

 

 
אנא אשר/י כי קראת את תקנון האתר וכי את/ה מסכים לכל הרשום בו  
לקבלת מידע וידיעון
מלאו את הפרטים
ונציגנו יחזרו אליך בהקדם
שם:  
טלפון:
דוא"ל:    
תחום:  
קורס:  
אנא אשר/י כי קראת את תקנון האתר וכי את/ה מסכים לכל הרשום בו  
צלצל 2028*