מאמרים

דף הביתמאמריםקורס ניהול משאבי אנוש

קורס ניהול משאבי אנוש

אם תמיד הייתם האכפתיים בחבורה, אלה שטובים בגישור בן שני צדדים ופועלים באופן בו האינטרסים של כל צד יישמרו, ומאידך אתם מצטיינים ביכולות ניהוליות וארגוניות ותמיד רואים את התמונה הגדולה – יתכן שתחום ניהול משאבי האנוש יכול להתאים לכם כעיסוק לחיים. ניהול משאבי אנוש הינו תחום מרתק ומאתגר והתפקיד הוא בעל יכולת השפעה רבה על הארגון. אם הנכם מעוניינים ללמוד עוד על התחום, המשיכו לקרוא!

מה זה בעצם ניהול משאבי אנוש? ניהול משאבי אנוש הוא תחום בניהול שעוסק בכוח אדם בתוך ארגונים. מנהל משאבי האנוש בארגון מנסה תמיד למצוא את האיזון המתאים בין צרכי הארגון לצרכי העובד, כך שאף צד לא ייפגע מחד; וכדי שיהיה ניתן להפיק מהעובדים את התועלת המירבית מאידך. מי שמעוניין לעסוק בניהול משאבי אנוש, יצטרך קודם לכן לעשות קורס ניהול משאבי אנוש. מה לומדים בקורס כזה, למי הוא מיועד ובמה יכולים לעסוק לאחר קבלת התעודה?

מה לומדים בקורס ניהול משאבי אנוש?

מטרתו של קורס ניהול משאבי אנוש היא להקנות לתלמידים ידע, כלים ומיומנויות לניהול ההון האנושי בארגון. בין היתר, נלמדים בקורס הנושאים הבאים: עקרונות בארגון וניהול, קבלת החלטות, עבודת צוות בניהול משאבי אנוש, מודלים תיאורטיים בפיתוח וניהול קריירות, הערכת עיסוקים, גיוס מיון וקליטת עובדים, מקורות לגיוס עובדים, מבחני מיון שיטות והערכה, פיתוח משאבי אנוש, עקרונות בהדרכת עובדים,הדרכה כמנוף לאפקטיביות ארגונית, דיני עבודה ויחסי עבודה, חוק הגנת השכר, חוק דמי מחלה, ניהול תהליכי פרישה וביטוח פנסיוני.

בדרך כלל, אנשים המעוניינים ללמוד ניהול משאבי אנוש יוכלו לבחור מסלול לימודים המתאים לשעות בהן הם פנויים: אנשים שאינם עובדים או עובדים בשעות הערב יוכלו לעשות מסלול בוקר עם מפגשים הנמשכים מהבוקר ועד הצהריים, ואילו אנשים עובדים יוכלו לפרוס את הקורס על פני מספר גדול יותר של מפגש במסלול ערב, בו המפגשים מתקיימים לאחר שעות העבודה. לרוב, קורס ניהול משאבי אנוש נמשך בין 15-20 מפגשים.

מי קהל היעד של הקורס?

קורס ניהול משאבי אנוש מיועד למי שעוסק או מעוניין לעסוק בניהול משאבי אנוש וכוח אדם, לעובדי מחלקות כוח אדם אשר מעוניינים להרחיב את ידיעותיהם בתחום, למנהלים בדרגים השונים אשר מעוניינים לקבל ידע פרקטי בתחום ניהול משאבי אנוש וכן לחשבי שכר המעוניינים לקבל כלים וטכניקות לניהול מעשי של כוח אדם.

במה ניתן לעסוק לאחר סיום הקורס

מי שהשלים את הקורס, במידה שעמד בכל התנאים וקיבל תעודה, יוכל לעבוד כמנהל תחום משאבי אנוש בארגון, ו/או לנצל את הידע והכלים שרכש בתפקיד בו הוא כבר עובד בארגון. בדרך כלל, בוגרי קורס זה יכולים להשתלב במגוון מקצועות בשוק הפרטי, ביניהם ניהול כוח אדם, ריכוז כוח אדם, ייעוץ ארגוני, ייעוץ למשאבי אנוש ועוד. ניהול תחום משאבי אנוש הוא קורס פרקטי שיעניק לכם מקצועי מבוקש.

*המכללה שומרת לעצמה את מלוא הזכות לשנות את תכני הקורס והרכב המרצים תוך שמירת ההיקף הכולל של שעות הלימוד ועקרי נושאי הלימוד עפ''י שיקול דעתה המלא

 

 
אנא אשר/י כי קראת את תקנון האתר וכי את/ה מסכים לכל הרשום בו  
לקבלת מידע וידיעון
מלאו את הפרטים
ונציגנו יחזרו אליך בהקדם
שם:  
טלפון:
דוא"ל:    
תחום:  
קורס:  
אנא אשר/י כי קראת את תקנון האתר וכי את/ה מסכים לכל הרשום בו  
צלצל 2028*